Zdroje dát

Peniaze.sk zobrazujú iba údaje, ktoré boli zverejnené na základe zákona v rôznych registroch. Zoznam odkazov na zdrojové informácie nájdete na tejto stránke. Vydavateľ týmto spôsobom spracováva osobné údaje v súlade s článkom 6 ods. 1 ods. f) Všeobecného nariadenia o ochrane osobných údajov, teda na účely oprávnených záujmov užívateľov tejto webovej služby, ktorá umožňuje, okrem iného, vyhľadávanie v registroch z jedného miesta bez toho, aby by údaje z týchto registrov združovala.

Pokiaľ ste na našich stránkach objavili, že uvádzané dáta nezodpovedajú realite, skontrolujte prosím najskôr, či chyba nie je priamo v príslušnom zdrojovom registri uvedenom nižšie. Ak je to tak, obráťte sa kvôli opravu údajov na príslušnú inštitúciu. Ak je na zdrojovej stránke všetko v poriadku a chyba je iba u nás, kontaktujte nás prosím na e-maile redakcia@peniaze.sk a uveďte stránku, na ktorej sa nezrovnalosť na našom webe nachádza, prípadne IČ subjektu. S maximálnym úsilím chybu čo najskôr opravíme.

Naše zdroje:

Obchodný register je verejný zoznam, do ktorého sa zapisujú údaje ako obchodné meno, miesto podnikania, predmet podnikania, právna forma podnikania, identifikačné číslo, osoby riadiace spoločnosť a aktuálny stav spoločnosti. Výpis z obchodného registra dokáže overiť, či právnická osoba existuje a môže slúžiť ako základ pre posúdenie, či je vhodné s ňou spolupracovať. Obchodný register je upravený v Obchodnom zákonníku (§ 27 a nasl.) a od roku 2004 aj v zákone č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri.
Zdroj dát: https://www.orsr.sk/
Kontakt: register@justice.gov.sk

Živnostenský register je súbor zákonom určených údajov o podnikateľoch. Údaje do registra zapisujú okresné úrady prostredníctvom informačného systému živnostenského podnikania, ktorého správcom je Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.
Zdroj dát: https://www.zrsr.sk/
Kontakt: zrsr@ives.vs.sk

Výpočet čistej mzdy 2023

Rozšírená verzia kalkulačky

Ďalšie kalkulačky